Haberler Manşet Merak

20 Ünlü Markanın Şaşırtıcı Logo Değişimleri

1- Apple

Apple Computer ile başlayan ilk logo Steve jobs tekrar yönetim kurulana geldiğinden kalıcı olacak son şeklini almıştır.

2- Google

Google ilk logosun üzerinde sadece font değişimi yaparak son tasarımını almıştır.

3- Nokia

İlk yıllarda tasarlanan logo işletme faaliyetlerinin ağırlığının çiftçilikten gelmesinde dolayı balık logoludur. Daha sonraki yıllarda günümüzde kullanılan logo haline dönüşmüştür.

4- Twitter

Bir çoğumuzun hatırlamadığı Twitter’ın  ilk logosu ve sonrasında günüz kullanılan logosuna değişimi

5- Volkswagen

Valkswagen bir çok markayı kendi içerisinde bulunduğu yıllarda kullandığı logo daha sonra Seat olarak yeni marka oluşturulmasıyla Volkswagen logosunda da değişime gidilmiş ve son halini almıştır.

6- Snapchat

Snapchat ilk yıllarında kullandığı emoji üzerinde bulunan çizgileri atmasıyla bugünkü halini almıştır.

7- KFC

KFC İlk çıkan logonun genişliği nedeniyle çizgileri nedeniyle yeniliğe gitmiş olup markanın kısaltılmış ve renklendirilmiş halini almıştır.

8- Coca Cola

Markanın ilk logosunun sıradan ve basit kalması nedeniyle logo değişimine giden Coca Cola bugünde kullanımda olan kırmızı zemin üzerine Coca Cola şeklini almıştır.

9- Disney

Walt Disney tarafından oluşturulan marka ilk zamanlarda Walt disney olarak logo kullanmaktaydı daha sonraki yıllarda günümüzde kullanılan Disney haline gelmiştir.

10- Amazon

Amazon ilk yıllarda kullandığı logonun internet sitesini yeterince öne çıkartmadığı gerekçesiyle son hali olan Amazon.com logosunu dönüşmüştür.

11- Starbucks

İlk logo tasarımından sonra büyük bir kriz yaşayan Starbucks kriz sonrası kendini yenilemek adına yeni logosuna geçiş yapmıştır.

12- MTV

Mtv ilk logosu sonrasında bugün kullanımda olan son halini almıştır.

13- Playboy

Playboy ilk çıktığı yıllarda kullandığı logo daha sonraki yıllarda daha elit bir kitleye sahip olduğunu belirterek şuan kullanımda olan Papyonlu tavşan logosu haline dönüşmüştür.

14- Canon

İlk kullanıma sunulan logo daha sonra yıllarda markayı yeterince yansıtmadığı düşünülerek son hali olan font logosu kullanıma sunulmuştur.

15- Ford

İlk yıllar kullanılan logo Henry Ford tarafından tasarlanan Ford motor şeklindeydi daha sonraki yıllarda Globalleşen Ford bugün kullanımda olan son halini almıştır.

16- Discovery

Discovery ilk yıllarda kullanıma sunduğu logosunda globalleşen çağa ayak uydurmak adına yeni logosunu kullanıma sunmuştur.

17- Firefox

Firefoz anka kuşu simgesiyle oluşturulan logoda keskin bir dönüş yaparak Dünya üzerinde dönen tilki şeklini almıştır.

18- LEGO

Lego logosundaki keskin ifadeyi yumuşatarak ve birazda renk katarak bugünkü halini almıştır.

19- Bored Panda

Bored panda ilk çıkardığı logosunda evrensel bir değişiklikle günümüzde halini almıştır.

20- Nintendo

Şirket ilk olarak yerel pazarı hedeflediği için ilk logo Japonca tasarlanmış daha sonra globalleşmeyle birlikte logo da keskin bir değişikliğe gidilmiştir.

 

Yorumlar