Haberler Manşet Merak

Aradığınızda Ortadan Kaybolabilme Özelliğine Sahip Şeyler

Murphy yasaları mıdır bilinmez, bazı şeyler ihtiyaç duyulduğunda asla ortalıkta olmazlar. Normalde hep elinizin altında olduğu için sinir olduğunuz bu şeyler, gereksinim hissettiğinizde bulunamamaları ile meşhurdur.

1. Gözlük


Bu eşyaların başında gözlük gelir. Evden acilen çıkmanız gerekir ancak gözlüğünüzün nerede olduğunu bulamazsınız. İş yerinde önemli bir toplantınız vardır fakat gözlüksüz sunum yapmakta sorun yaşıyorsunuzdur.

 

2. Bozuk para


Bozuk para, en çok lazım olduğu zamanlarda asla cebinizde veya cüzdanınızda yer almaz. Market kasasında sıra size gelmiştir, normal zamanda cebinizde şangur şungur etmesinden rahatsız olduğunuz bozuk paralarınızın sanki hepsi bir deliğe saklanır. Belki sadece 1 TL’ye ihtiyacınız vardı ancak bozuk paranız olmadığı için şimdi yine bir sürü bozuk paranız oldu.

 

3. Toka


Kadınlar için en önemli eşyalardan biri olan tokalar da çoğu zaman bulunamayan şeyler arasında yer alır. Mecburen eldeki ürünlerden toka üretmek zorunda kalırsınız. Genelde bu durum en yakındaki kalemin saçlara şekil vermesi ile netice bulur.

 

4. Kumanda


Evde bir başına kalıp da televizyon keyfi yapmak her zaman nasip olmaz. Özellikle de kumanda yine kaybolduysa. Keyif yapmak için fırsat bulursunuz ama kumandayı bulamazsınız. Kim bilir hangi koltuğun altında ya da minderin arasındadır. En iyisi dışarı çıkıp temiz hava almak diyerek televizyon izleme macerasından vazgeçersiniz.

 

5. Şarj aleti


Akıllı telefonlar dünyamıza girdi gireli dünyayı bize, bizi ise şarj aletlerine yakınlaştırdı. Gün geldi priz dibinde Bağcılar kuşları gibi tünedik, yeri geldi şarj aleti bulabilmek için bulunduğumuz yerdeki insanlarla muhabbetler açtık. Kendimize güvenimiz şarjımızın yüzdeliğine bağlı olarak değişkenlik gösterdi.

 

6. Çorap


En sevdiğiniz çorabın teki. Ah o çorap yok muydu o çorap. Acaba hangi çekmecede ya da kirli sepetinde kaldı diye diye o çorabı ararsınız ama bulabilene aşk olsun. Kaderde onu giymek yokmuş deyip farklı bir tane arayışına başlarsınız.

 

7. Anahtar


Ev ya da arabanın anahtarı asla koyulduğu yerde bulunmaz, hep kaybolur. Hele bir de kadınsanız o anahtar çantanın hiç girmemesi gereken yerlerinden çıkar en sonunda ama sabır da tükenmiş olur.

 

8. Tirbuşon


En güzelinden bir şarap, dostlarla güzel bir akşam için hazırlıklar tamam. Ama o da ne, tirbuşon yok. Normalde her çekmecede bir tane çıkarken şimdi bütün evden bir tane bulamıyorsunuz.

 

9. Park yeri


Alışveriş merkezinde acil bir işiniz var veya hastanede randevunuz. Böyle zamanlarda park yeri bulmayı bekliyorsanız zaten sorun sizde demektir. Park yeri lazım olduğunda bulunabilen bir imkan değildir, bulunursa öpüp baş üstüne koymak gerekir.

Yorumlar

Elvis

Delirmek bazen gerçekliğe verilebilecek en uygun tepkidir.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız