Haberler Manşet

Bahar Mevsiminin Geldiğini Müjdeleyen Olaylar

Kışın depresif, kapalı ve soğuk havasının ardından ilkbahara yaklaştıkça damarlarımızda akan kan bile hızlanıyor. Günlerce güneş görmeden işe ya da okula gidip geldiğimiz günlerden sonra “ah bir bahar gelse de..” diye sayıklayanlardansanız sizin için baharın yaklaştığının habercisi olan olayları derledik.

https://seyler.eksisozluk.com/baharin-geldiginin-anlasildigi-anlar

 

Elbette etrafta el ele kol kola dolaşan çiftleri görüp kendi yalnızlığını fark ettiğiniz anlardır en çok baharı hissettiren. Onların sevgi dolu bakışmaları ile mutlu mu olmalı yoksa kendi yalnızlığınızı düşünüp üzülmeli mi bilinmez ama sabredin. Ne de olsa bahar geliyor!

 

Pazar sabahı çocuk sesleri ile uyanmak da baharın habercileri arasında yer alabilir. Bütün bir kışı evde kapalı geçirmiş çocuklar güzel havayı görünce saate bakmaksızın kendilerini sokağa atıverirler. Geç saatlere kadar uyuma planınız da suya düşer böylece.

 

Havanın soğuk olduğunu düşünüp sabah evden kabanıyla çıkan ancak gün içerisinde kabanını elinde dolaştırmaya mahkum olan insanları gördüğünüzde,

 

Basket şortu ile ortalıkta dolaşan gençleri gördüğünüz an,

 

Toplu taşıma araçlarına bindiğinizde güneşin ne taraftan geleceğini hesaplamaya başlıyorsanız,

 

Bahar alerjisi yüzünden elinden peçete, burnundan kırmızılık eksik olmayan mesai arkadaşları

 

Doğalgaz faturasının iki haneli rakamlara düştüğünü fark ettiğiniz an,

 

Balkonu yıkayıp, masa sandalyeyi çıkarttığınız an,

 

Mart kedilerinin çıkardığı kendilerince aşk dolu seslerden dolayı konsantre olmakta zorluk çektiğinizi fark ettiğiniz an,

Yorumlar