Haberler Manşet

Bir İnsanla İlişkiyi Kesmek İçin 10 Sebep

Arkadaşlar ve aileyle her zaman inişli çıkışlı ilişkiler vardır. Bazen düşünürüz, “ben bu insanla ilişkimi kesmeli miyim” diye. Çünkü size ve çevrenize zararı vardır. İşte bir insanla ilişkinizi kesebileceğiniz 10 sebebi sizler için sıraladık.

1. Sizi aptal yerine koyması


Siz aptal yerine konulurken seyirci kalması veya bizzat kendisinin sizi aptal yerine koyması ilişkinizi kesmeniz için yeterli bir sebeptir.

 

2. Egosunun kalbindeki sevgiden büyük olması


Çevrenizde ki bir insanın egolu olması onu çekilmez yapar. Sanki ölüme çare bulmuşcasına böbürlenenlerden koşarak kaçın.

 

3. Yaptığı bir iyiliği başınıza kakması


Yapılan iyilik, adı üzerinde iyiliktir. Çıkar amaçlı kullanmayız. Ama bunu başınıza kakan bir dostunuz varsa, bunu her zaman her fırsatta yapacaktır. Bunu senin zayıf noktanı hedef alarak yapması büyük bir kötülüktür. Yani ya bir ömür sizin için yaptıklarını dinleyeceksiniz ya da ilişkilerinizi keseceksiniz.

 

4. Akraba olması da kafidir


Akraba ilişkileri entrika ve dedikodularla doludur. Genelde zayıflıklar, başarısızlıklar konuşulur. Canınızı en çok yakanlardandır. Bir akrabanızla vakit geçirdiğinizle kendinizi kötü hissediyorsanız ilişkinizi kesmelisiniz.

 

5. Yalancı olması


Şayet bir insan gözünüzün içine baka baka rahatça yalan söyleyebiliyorsa aranızda ki dostluk, arkadaşlık, sevgi gibi ilişkileri pek önemsemiyordur.

 

6. Size varlığıyla negatif enerji vermesi yeterlidir


Yanınızdayken enerjinizin azaldığını hissetmeniz yeterlidir.

 

7. Bencil olması


İlişkiler fedakarlık gerektirir, bencil bir insanın dostu olmaz. Sizde bencilleri dost edinmeyin.

 

8. Hala ergen beynine sahip olması


Kadın erkek muhabbetinden başka hiçbir şey yapmaması, ukala olması, şımarık olması, mızmız olması, yalaka olması, kendisini çok zeki sanması bunlar ergence davranışlardır. Böyle ortamlardan hızlıca uzaklaşın.

 

9. Hayatınıza müdahale edip sınırlarınıza saygı göstermemesi


Sınırlarınıza saygı göstermeyen, hayatınıza karışan, alaycı insanlardan uzak durun.

 

10. Şiddetli geçimsizlik


Sürekli olarak tartışıyor ve anlaşmakta sıkıntı yaşıyorsanız ilişkinizi sonlandırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar