Haberler Manşet Mizah

Dik Dur Eğilme Kripton Seninle Türkiye’den Superman Çıkmamasının 10 Nedeni

Biliyoruz, hepiniz istiyorsunuz başımızda bir Superman olsun. Derde düşünce gelsin bizi kurtarsın. Fakat her türlü kahramanı çıkaran bu topraklar, henüz bir Superman’a ev sahipliği yapamadı.

Biz de, çocuklar televizyonun karşısına dizilmiş oturunca “Benim de bir Superman’im olsa, anne bana niye almıyorsunuz, bizde niye yok?” demesinler diye sizler için araştırdık.

Türkiye’den neden bir Superman çıkamadı?

1.Uzaylı istilası yok


Eskiler daha iyi bilir ama biz Türkiye’de ne uzaylıya inanan gördük ne de uzaylı istilası gördük. Bir kere Superman’a ihtiyaç yok.

 

2.Türkiye’deki tutuklu gazeteci sayısı Kripton nüfusundan fazla


Superman’in sivilde Clark Kent ismiyle gazetecilik mesleğini icra ettiğini, Türkiye’nin de tutuklu gazeteci sayısında dünya birincisi olduğunu bilmeyen yoktur. Adamı Clark Kent’ken alırlar, gıkını çıkartmazlar alimallah. Çok riskli çok.

 

3.Nerede soyunacaklar?


Hadi diyelim yerli Superman’de 5 kilo cesaret var, ben gazeteci olurum dedi. Bu adam Clark Kent’ken nerede soyunacak da Superman olacak? Bir kere Türkiye’de telefon kulübesi yok. Acil durumun ayıbı olmaz desen, ortalık yerde soyundurmazlar adamı. Gözünü Ok Meydanı Hastanesi’nde açtırırlar.

 

4.Çarpık kentleşme var


Yiğidimiz, Superman’imizin soyunacak yeri de bulduğunu varsayalım, nasıl uçacak bu çarpık kentleşmenin içerisinde? Kimse istemez toplantının ortasında ofisin penceresinden kafalama dalan bir adamı.

 

5.Fışkiye çok önemli


Superman saatte 400 km hızla uçuyor. Allah saklasın hızını alamayıp belediyenin önündeki fışkiyeyi kırarsa? Kırmasa da ondan bilinirse? Vatan haini ilan edilirse? Twitter’da itibarını karalamak için hashtag kasılırsa?
Düşüncesi bile ürkütüyor.

 

6.Türk insanın aşırı sevgisi Superman’i boğabilir


Sıcakkanlı toplumuz, Superman bize ilk yardım ettiğinde adamı içimize sokasımız gelir. Bıktırırız. Kutuplara zor atar kendini, penguenlere dost olur. Televizyonda belgeseli yayınlanır sonra hafazanallah.

 

7.Mavi tayt sorunsalı


Nereden baksanız tutucu bir milletiz. Birileri gelir, “Erkek adam mavi tayt mı giyer lan” der, ağır tatsızlık çıkar. Durduk yere ağzımızın tadı kaçar. O saatten sonra kim Superman olsa rahatsızlık verir, huzur bozar.

 

8.Yazık olur pelerine


Şimdi yerli Superman’in annesi İsviçre alplerinden olmayacağına göre, yazık olur o pelerine. Masa örtüsü diye kullanırlar, inatçı lekeler yoldaşı olur. Televizyon örtüsü diye kullanırlar, sabah programı kurbanı olur. Hiç gereği yok.

 

9.Gaz maskeli Superman’a hayır


Malum biz Türkler, biber gazını ekmeğe katık yapar olduk. Havada sürekli bir biber gazı bulutu dolaşıyor. Bizim yüzümüzden Superman sürekli yüksek irtifa uçmasın. Diyelim alçaktan uçtu, biber gazına maruz kaldı. Koskoca Superman’in gözüne Talcid mi sıkacağız? Bizim içimiz sızlar valla.

 

10.Bir de bizden Superman çıkmaz, Suleyman çıkar

Yorumlar