Gezi Haberler Manşet

Dünyanın En Güzel 10 Ultra Modern Oteli

10. The Apeiron Island Hotel:

Dubai’deki 7 yıldızlı bu otel 200.000 metrekare arazi üstüne yapılmıştır ve otelde 350 lüks süit mevcuttur. Otel içinde spa merkezleri, konferans salonları, sinemalar, resim galerileri ve restoranlar bulunuyor. Hatta otelin kendisine ait bir yapay gölü vardır.

 

9. Foldable Hotel Pods:


Merkezi Londra’da olan M3 mimarlığın tasarımını üstlendiği taşınabilir otellerden bir tanesidir. Projenin tutarı 72-104 milyon dolar arasıdır.

 

8. Hotel Burj Al-Arab:

Dünyadaki tek ve ilk 7 yıldızlı otele listemizde yer vermemizin nedeni bu türde bir yapının dünya üzerinde tek olmasıdır. Yapay bir ada üzerine kurulu olan yelken şeklindeki otel 321 metre yüksekliğe sahiptir. Projenin tutarı 650 milyon dolardır.

 

7. Waterworld:

Uluslararası tasarım yarışmasından birincilik ödülü alan bu yapıdaki 400 odadan deniz altında yer alan odalardan kalınabiliyor. Otel Çin’de yer alıyor ve projenin tasarımcılığını Atkin’s Architecture Group üstlenmiştir.

 

6. The Poseidon Undersea Resort:

Fiji adasındaki dünyadaki ilk 6 yıldızlı bu otel denizin 330 metre derinliğine inşa edilmiştir. Otelin projesi 105 milyon dolardır.

 

5. The Hydropolis:

Kıyıdan yaklaşık 300 metrelik bir uzaklığa sahip bu sualtı oteli, denizin de yaklaşık 20 metre derinliğine inşa edilmiştir. 260 hektarlık alana kurulan otel Dubai’de yer alıyor.

 

4. The Lunatic Hotel:

Ay üzerinde yapımına başlanılan bu otelin 2050 senesinde tamamlanması tasarlanmaktadır.

 

3. Aeroscraft:

400 ton ağırlıktaki devasa boyutlarda bir uçan oteldir. Otelin tasarımcılığını Igor Pasternak üstlenmiştir. 250 yolcu alan otel bir seferde 965 kilometre yol alabiliyor.

 

2. Galactic Suit:

Otelde 3 gecelik konaklama ve 8 hafta süren uçuş eğitiminin bedeli 4 milyon dolardır.

 

1. The Inflatable Suit Hotel:

Bigelow Aerospace’in tasarladığı bu şişme uzay otelinin yapımına Rusya’da 2007 senesinde başlanmıştır.

Yorumlar