Haberler Manşet Teknoloji

Dünyanın En Hızlı 5 Arabası

Araba üretimi geçmişten bugüne birçok markalar tarafından gerçekleşmektedir. Markalar arasında olan rekabet arabalardaki hızın artmasına ve arabalardaki konforun artmasına sebep olmuştur. Birçok sürat tutkunu hangi araba daha hızlı diye birçok araştırmalar yapmaktadır. Bütün markalar kendi arabasını övse de, aralarından en hızlı olan araba markalarını ve araba modellerini toplayarak sıraladık. Araba severle ve hız tutkunları için sıraladığımız dünyanın en hızlı arabaları yazımızda 5’ten geriye doğru en hızlı arabaları sıraladık.

5.  Listemizin 5. Sırasında herkesin severek izlediği bazılarınınsa kullandığı SSC Ultimate Aero marka araba durmaktadır.


Bu araba saatte 412 km/h hız yapmaktadır. Bu araba 2007 yılında Bugatti Veyron’u geçmiştir ve 2010 yılına kadar dünyanın en hızlı arabası olarak bilinmekteydi. Bu araba çift çekirdekli V8, 6.8 litrelik motora sahiptir. Şık tasarımı ve hızıyla birçok insanın hayranlığına neden olan bu araba, günümüzde de, birçok hız tutkunlarının gözdesi.

 

4. Listemizin 4. Sırasında RUF 9ff GT9-R duruyor. Bu araba modeli saatte 413 km/h yaparak  SSC Ultimate Aero’nun da, önüne geçmiştir.

Ruf Porshe ile anlaşmalı AMG gibi bir modifiye şirketidir. Porshe’de üretilen arabalar RUF’a gönderilir ve üretimi burada tamamlanır. RUF, bütün çalışanlarını ve elindeki bütün imkanları seferber ederek dünyanın en hızlı arabalarından birini üretmiştir. Araba yaklaşık olarak 700.000 Dolar değerindedir. Bu araba 1200 beygir gücündedir. Gücünü 4litrelik boxer silindirinden üretmekte.

 

3. Listemizin 3. Sırasında kuzey Avrupa üretimi bir markaya ait olan Koenigsegg Agera R duruyor.


Bu markanın asıl amacı çılgın teknolojiler üretmektir. Bu üretimi 3D-Printer sayesinde yapmaktadırlar. Kayıtlara göre araba saatte 418 km/h hız yapsa da, üretici markaya göre bu hız 439 km/h’dır. Bu arabanın ortalama fiyatı 1,6 milyon dolardır. Araç 5litrelik V8 motoruna sahiptir ve  1140 beygirdir.

 

2. Listemizin 2. Sırasında Bugatti Veyron Super Sport yerini almaktadır.


Bugatti Veyron düşüşlere uğradığını anlar anlamaz yeni bir çalışma yaptı ve bu arabayı piyasaya sürdü. Bugatti Veyron Super Sport saatte 434 km/h yapmayı başarmıştır.

 

1. Listemizin lideri Hennessey Venom GT’dir.


John Hennessey’in garajında üretilmiş olan bu araba, Lotusa aittir. Bu araba oldukça büyük değişimler görmüştür ve adeta bir rokete dönüşmüştür. Araç saatte 434,1 km/h hızla lider koltuğuna oturmayı başarmıştır. Aracın fiyatı 1,2 milyon Dolar.

Yorumlar