Haberler Manşet Merak

Dünyanın En Kötü 10 Suçu

Dünya çapında suç sayılan ve gerçekten insanlık için olumlu olmayan hisler bırakan, insanların veyahut hayvanların canlarını tehlikeye atan hatta ölüme sebep olan suçlardır.Yani evrensel bir yapı taşımaktadır.

1. İlk sırada Organ Kaçakçılığı yer almaktadır.


Para için insanların hayatlarıyla oynayan kişi veya kişiler bu işleri yapmaktadır. Toplumlarda en mide bulandırıcı ve korkutucu suç olarak bilinir. İnsanların hayatının basit bir mal gibi para uğruna hiçe sayanlar bu işi çok normalmiş gibi yapmaktadır. Öncelikle küçük çocuklara bulaşırlar ve çeşitli ameliyatlarla organlarını alırlar. Son yıllarda da bu suç oranı artış göstermiştir. Kesinlikle bu suçun önüne geçilmesi gerekir.

 

2. İnsan Kaçakçılığı aynı şekilde insanlığın karası olan suçlardan biridir.


İnsanları bir eşya gibi alıp satan insanlık bilmeyen kişiler tarafından yapılır. Aslında bir nevi köleliktir. Eski usullerde insanlar köle olarak satılırdı. Bu da yenidünya köle anlayışı işte. Daha çok farklı ülkelerden olan insanlar ve yabancılar başkalarının eline düşmesiyle satılır. Bu suçun durdurulması gerekir.

 

3. Uyuşturucu Kaçakçılığı


Uyuşturucu Kaçakçılığı en çok küçük daha ilköğrenim gören çocuklara satılmaktadır. İnsanın hayatını hiçe sayanların giriştiği ve para uğruna yaptıkları suçlardan biridir.

 

4. Yasak Balık Avı


Bu suç balıkların neslinin tükenmesine neden olmaktadır. Hayvanların da yaşamları olduğunu hiç farkında olmayan kişiler yapar bu işi.

 

5. Kaçak Hayvan Avcılığı


Kaçak Hayvan Avcılığı daha çok kutupta yaşayan ve nesli tükenmekte olan hayvanların neslinin tükenmesini çabuklaştıran bir suçtur. Önüne geçilmesi gerekir.

 

6. Kadına Şiddet


Kadınların insandan sayılmadığı geçmişi hatırlatan bir suçtur. İnsanların değerden yoksun olmalarına sebep olan ve kadın ölümlerinin artmasına sebep olmaktadır.

 

7. Kara Para kara para aklamak da kötü suçlardandır.


Devletlerin, milletin parasını gayri resmi yollardan alan kişiler bu suçu diğer suçlardan daha hafif olarak görürler.

 

8. Çocuk Cinayetleri


Masum küçüklerin hayatını sonlandıran, kötü işlere sürükleyen kişiler tarafından yapılan en ayıp suçlar arasındadır.

 

9. Seri Katil Olmak


Toplu Ölümler birçok insanın ölümüne sebep olan ve bunu bilerek, eğlence uğruna yapılan suçlardır.

 

10. Doğa Suçu


Doğayı Yok Etmek hem insanların hem de hayvan ve bitkilerin yaşamının yok sayıldığı ve işlendiği suçlardır.

Yorumlar

Elvis

Delirmek bazen gerçekliğe verilebilecek en uygun tepkidir.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız