Haberler Manşet Teknoloji

Dünyanın En Pahalı Bisikletleri

Bisikletler birçok kişinin vazgeçilmezi, hayatının en önemli parçasıdır. İcat edildiği günden bu yana özgürlük konusunun sembolü olan bu araç, insanların en çok sevdiği hobilerinden birisi haline gelmiştir. Günümüzde bir çok kişi bisiklet toplayarak kendi koleksiyonunu yapmıştır.

Dünyanın en pahalı bisikleti Damien Hirst tarafından tasarlanmış olup, 500.000 dolarlık fiyata sahiptir. Bisikleti gerçek kelebeklerle süslemeyi başarmış Hirst, dünyanın en pahalı bisikletini yaptı. Jantlar ve bisikletin kenarlarının tamamı kelebeklerle süslenmiştir.

Dünyanın pahalı ikinci bisikleti ise Trek Yoshimoto Nara adlı 200.000 Dolarlık bisiklettir.  Japon sanatçı Nara tarafından tasarlanmış olan bisiklet çocukların yüzündeki karanlığı bisikletin arka jantında açık bir şekilde sergilemiştir. Bisiklet hem de yarış için tasarlanmıştır. Son derece dikkat çekici görüntüye sahip olan bisiklet birçok kişi tarafından rağbet görmektedir.

Trek Madone, Brian Donnelly’nin tasarlamış olduğu Dünya Şampiyonası’nda Lance’ın kullanmış olduğu bisiklettir. Bisikletin fiyatı 160.000 Dolardır.

Auramania Kristal Özel Seri Altın Bisiklet oldukça şık bir görünüşe sahiptir.  Fiyatı 114.000 Dolar olan bu bisiklet, en iyi deri koltuğa sahiptir. Bisiklet çok az sayıda üretilmiş olup, üretimi Auramania’a aittir. 24 ayar altın kaplamayla ve 600 Swarovski kristaliyle süslenen bu bisiklet oldukça şık bir tasarıma sahiptir. Bu bisikleti alan kişi kesinlikle ve kesinlikle bir koruma tutmalıdır. Çünkü bisiklet yüzlerce metre uzaklıktan bile dikkatleri üstüne çekmektedir.

Yorumlar