Gezi Haberler Manşet

Dünyanın En Sıra Dışı Yerleri

Dünya o kadar garip yer ki anlatmak ile bitiremeyiz, doğanın güzelliği insanların doğallığı derken bu konular uzar gider biz bu makalemiz de sizlere dünyanın en sıra dışı yerleri arasından 5 tanesini seçtik. Bu yerlerin sıra dışı olmasının nedeni ve içeriği hakkında biraz bilgi vereceğiz.

Belize’nin Büyük Mavi Çukuru


0,4 km çapı olan mükemmel bir daire şekli almış bu denizin ortasında ki yapıya isim bulmakta oldukça zorlanmış olsalar ki kimse yanına yaklaşmaya cesaret edemiyor. Amerika’ya bağlı olan Belize şehrine tam 70 km uzaklıktadır.

Kamış Flüt Mağarası, Çin


Bu mağaraları her insan ziyaret etmeli denilebilecek güzelliktedir, fotoğrafları bile oldukça ilgi çekici olan bu yerin 180 milyon yaşında olduğu tahmin edilmektedir. Doğal Sanatlar Sarayı ismini alan bu yere de tam puan vermek gerekir.

Uyini Tuz Gölü, Bolivya


Ne var yani Tuz Gölü her yer de var diyebilirsiniz. Lakin bu gölün büyüklüğü 8 adet İstanbul kadar büyüktür. Tam tamına 10bin kilometre kare boyunca gitmektedir.

Antilop Kanyonu, Arizona


Antilop kanyonu o kadar güzeldir, Microsoft yıllar boyunca bilgisayarlarının masaüstü arka planı olarak kullanmıştır. Bu kanyonu güzel yapan ise su akıntılarıdır. Aynı zamanda ABD’nin en çok ziyaret alan kanyonu rolünü üstlenmektedir.

Taş Orman, Madagaskar


Gözlerinizi kapatın ve taşlardan bir orman hayal edin, bu ne kadar zor ise o kadar da güzel gözükmektedir. Bu ormanda çıplak ayakla yürümeye çalışmayın.

Yorumlar