Haberler Manşet Merak

Guinnes Rekorlar Kitabına Giren En İlginç İnsanlar

Dünya genelinde normal insanlardan farklı özellikleri olan ve bizlere oldukça ilginç gelen isimleri barındıran Guinness Rekorlar Kitabında, gözlerinize ve okuduklarınıza inanamayacaksınız.

Oldukça ilginç gelen bu insanların ve hayvanların farklılıkları tüm dünya tarafından oldukça ilgi görmektedir. Kendilerinden oldukça söz ettirdikleri kadar, aynı zamanda kitap ismi ile duyulan Guinness Rekorlar Kitabından ilginç insanlar ve hayvanları sizler için derledik.

Amerikalı Benny Harlem

Dünyanın en uzun afro saçına sahip olan Benny’nin rekorlar kitabına giren saçı tam olarak 52 cm’dir. Temizliğini nasıl yaptığı konusunda pek fazla bir fikrimiz olmasa da oldukça ilginç göründüğünü ve rekorlar kitabına giren en tuhaf insan olduğunu dile getirebiliriz.

Saçlarını uzatmak ve bunun yanı sıra afro bir şekilde tutmak için ise oldukça çaba sarf ettiğini bir görüşte anlayabiliyorsunuz.

Çinli You Jianxia

Dünyanın en uzun kirpikli kadını rekoruna sahip olan You, tüm kirpiklerini uzun görmek isteyenlerin dikkatini çekiyor. Güzel gözüktüğü dolayısı ile birçok kirpik uzatma işlemine oldukça fazla insan girse de You’nun sahip olduğu kirpikler biraz fazla abartı duruyor.

Dünyanın en uzun kirpiğine sahip You’nun ise kirpiklerinden bahsederken boylarının tam olarak ne olduğunu söylemezsek olmaz. You’nun kirpikleri tam olarak 12.40 cm uzunluğundadır. Sanki biraz ağır ve zorlanacak gibi duruyor fakat kendisi bu görüntüsünden ve bu ağırlıktan memnunsa ne diyebiliriz ki?

Alman Andre Ortolf

Birçok rekora sahip olan bu genci Guinness Rekorlar Kitabı’nın her sayfasında gördüğünüzde zaten oldukça bu konuya takıntılı olduğunu göreceksiniz.

Kendisinin Guinness Rekorlar Kitabına girebilmek için oldukça ilginç denemeleri bulunsa da dünyada bir ilk olduğu kesin.

Gözleri kapalıyken en fazla tenis topu tutma rekoruna sahip Andre, toplamda 1 dakikada 32 tane tenis topu tutabilmektedir.

Dünyanın en çok patlatılan konfetisi rekorunda ise 1 dakikada toplamda 78 tane konfeti patlatmıştır.

Dünyanın en hızlı hardal içme rekorunda ise 30 saniyede 4.16 gram hardal içmiştir.

Dünyanın en hızlı patates yeme rekoruna da sahip olan Andre, 1 dakikada 893 gram patates yiyerek Guinness Rekorlar kitabına girmiştir.

Ofis sandalyesi ile en hızlı gitme rekorunda ise 100 metreyi toplamda 31.92 saniyede tamamlamış ve Guinness Rekorlar Kitabında isminden oldukça fazla söz ettirmiştir.

Amerikalı Jim Arrington

Dünyanın en yaşlı vücut geliştirmecisi rekoruna sahip olan Jim, 83 yaşındadır. Kendisi vücut geliştirmekten oldukça keyif almakta ve bu hobisi sayesinde ise Guinness Rekorlar Kitabında isminden söz ettirmektedir.

İngiliz Neil Harbisson

Dünyanın ilk kafasına anten protezi taktıran insanı olarak Guinness’e girmeyi hak eden Neil’i oldukça ilginç bulduğumuzu söylemeliyiz. Neil birçok insan tarafından insanla robot arası canlı olarak da adlandırılıyor.

Kendisi gibi renk körü olan insanlara ışık tutmak isteyen Neil, kafasındaki anten ile renklerden işittiği sesler ile bizlere renklerin ne olduğunu söylemekle beraber, renkler ve sesleri ilişkilendiren güncel bir sanatçıdır.

 Aynı zamanda bu anten protezinin ona belirli titreşimler yaydığını ve bu protezden internete bile girebildiğini söylemeliyiz. Bu proteze başlarda oldukça zor bir şekilde alışmış olsa da şimdilerde kendisinden bir parça kadar rahat bir biçimde kullandığını söyleyebiliriz.

Yorumlar