Haberler Manşet Merak

İnsanları Hayrete Düşüren Yogacı Bebek

Avustralya’nın Perth kentinde, bir yoga salonu sahibi, kendi dükkanında yaşadığı ilginç olaylardan sadece birini, en sevimli olanını anlatıyor bizler için.

‘’Esthell isminde henüz 23 aylık bir bebek geliyordu salonuma. Çok sık değil ama belirli zamanlarda gelip bizi ziyaret ederdi.

İçerideki insanlarla birlikte hareketler yapmaya başlar, bazen sadece etrafta dolanıp geri gider, bazen de uzun saatler boyunca hiç çıkmazdı içeriden. Yoga için gelen insanlarla uğraştığımdan dolayı, onunla vakit geçirmek için çok zaman bulamazdım.

Aradan biraz zaman geçtikten sonra Esthell artık her gün gelir olmuştu salona ve etraftaki eşyalar, insanlar dikkatini daha çok çekiyordu artık. Yine geldiği günlerden birinde, yanıma sokuldu ve bana usulca salonun başka bir odasına gitmek istediğini, ve o gün derse girmememi, onunla ilgilenmemi söyledi.

Başka odaya geçtiğimizde ellerimden tutup beni çekiyor, arada bana kızıyormuş gibi minik elleriyle vuruyor, bazen de üzerime sıçrıyordu. O gün başlayan aramızdaki kuvvetli bağ hiç bitmedi ve devam etti.

Onun içinde bir yerlerde gizli olan yeteneğini henüz yeni keşfedebiliyordum. Daha fazla ilgi göstermeye başladım ve birlikte çoğu insanın yapamadığı hareketleri yapıyorduk. O sadece 2 yaşında olan bedeniyle yapıyordu bunları…

Ve eminim ki daha birçok çocuk annelerinin meşgul kafaları ve durumlarından dolayı bir yerlerde keşfedilmeyi ve ilgi gösterilmeyi bekler haldeler.

Yorumlar