Haberler Manşet Mizah

Merhaba, Ben “Memur” Sen Kimsin?

Ailelerimiz her zaman “memur ol, rahat edersin.” Derlerdi de güler geçerdik. Hayallerimiz, hedeflerimiz ve hırslarımız doğrultusunda ilerledik genelde. Peki, herkes bu şekilde mi ilerledi? Tabii ki hayır. Bazıları, biz hunililerin aksine ailelerini dinledi ve memur oldu. İşte, her şey o andan sonra başladı. Zaman içerisinde yeni özellikler edindiler, rahatlık beraberinde farklı takıntıları doğurmaya başladı. Bu dersimizde, o takıntıları ve memur modellerinin sahip oldukları başlıca özellikleri işleyeceğiz.

1) Rahatlık, Ek İşleri Beraberinde Getirir

Bütün gün masa başında oturunca, haliyle ek işlere yöneliyor memur halkı. Özellikle kadınların masalarında mutlaka bir makyaj malzemesi kataloğu demirbaş şeklinde duruyor. Her gelene bir parfüm satmak onun o günkü en asli görevi oluyor.

2) Ajandalar, Kalemler, Anahtarlıklar… Hmm… Misss…

Her devlet dairesinin başlıca bir müdürü olur. Onun en yegane görevlerinden birisi de; daireye gelen firmaların sundukları promosyon maksatlı ajandaları, kalemleri, anahtarlıkları toplamak ve eşe-dosta dağıtmaktır.

3) Emeklilik Gününe 5 Kala Memurları

Yıllar geride kalmış, dosyalar anılarda yer etmiş ve tüzükler bir bir tozlu raflara kaldırılmıştır. Onlar için her şey maziden ibarettir artık. Tek hedefleri, gün saymak ve o vaat edilen kurtuluş gününe ulaşmaktır.

4) Konu Yönetmelikler ve Tüzükler Olunca ASLAN Kesilenler

Tuvalete gitmeden önce dahi tüzüğü inceleyen ve buna göre hacet gideren memurlardır. Hiç affetmezler, her şey tüzüğe göre olmalıdır, olacaktır.

5) Rahatlık Kavramının Vücut Bulmuş Hali: SEKRETERLER

Genelde öğle yemeklerinden hep geç dönerler. Telefonlara diledikleri zaman bakmama hakkına sahip olduklarına inanırlar ve eğer işiniz düşerse, sizi her anlamda sınanıyormuş hissine kaptırırlar.

6) …VE Dayısı Olan O ADAM!

Herkesin kıskandığı, arkasından hiç durmadan konuştuğu; KPSS diye debelenmeden, DAYISI sayesinde koltuğuna kavuşmuş ve dilediği zaman ÇİFT MAAŞ alabilen o UZMAN KİŞİSİ!

Yorumlar