Haberler Manşet

Normal Hunililer ve Adrenalin Seven Hunililer Arasındaki Farklar

Adrenalin mevzusu çok farklı bir mevzudur dostlar. Öyle gondola binmeye yetecek kadar adrenalinden bahsetmiyorum. Yüzlerce metre yüksekten kendisini aşağıya bırakacak, incecik bir iple bağlı olduğu uçurumun kenarında dakikalarca güle oynaya yürüyebilecek türden bir adrenalinden bahsediyorum. Hep görüp, “bunlar normal olamaz agaaa” dediğimiz en hunili insanların ortak özelliklerini bugün ele alıyoruz.

1) Bu insanlarda korku vardır, herkes gibi. Fakat tek fark, senin korkun adrenalin duygunun önünde yer alıyor. Bu insanların ise adrenalin duygusu, korku duygularının önünde duruyor. İkinizde korkuyorsunuz… Ama bu hunililer adrenalini korkunun önünde tutabiliyorlar.

2) Sen, adrenalin yüklü bir işe adım atarken; “ulan ölmesek barii” derken bu adamlar “şöyle yapsak daha mı heyecanlı olur?” Hesaplarının peşindedirler. Haliyle yaptıklarında korku değil, arayış çabası vardır.

3) Senin amacın basit bir eğlence ve farklılıktır. Adrenalin manyaklarının amacı ise kuralların dışına çıkmak, yapılmayanı denemek adına çaba göstermektir.

4) Bu arada, günümüzde “bu genç işi” mantığı da artık ortadan kalkmış durumda. Normalde elini öpüp tecrübelerini dinlemekten sıkılacağınız emekli amcalar, çılgınlar gibi korku düşüncesi olmadan adrenalin bağımlısı olabiliyorlar. Bizlerde “biz olsa o yaşta Ege’ye yerleşme plânları yapardık” demekten öteye gidemiyoruz.

5) Aşırı adrenalinde risk aga… Araştırmaların bir çoğu, doğal yollarla aradığı adrenalin ve heyecanı bulamayanların, özellikle gençlerin bir süre sonra işi uyuşturucu gibi maddelerde aramaya taşıdığı görülmekte. Bu nedenle çevrenizde çok fazla adrenalin düşkünü dostlarınız varsa, dikkatli olun. Babalara gelmesinler sonra o gazla.

Yorumlar