Haberler Manşet Merak

Tekrar Çocuk Olmak İsteyeceğiniz 8 Eğlenceli Oyun Parkı

Hepimiz çocuk olduk. Ama çocukluğumuzu doya doya yaşadığımız bu kadar güzel parklarımız olmadı.

1. Kalabalık şehirler için tam anlamıyla mükemmel olan dikey park

Aynı anda 60 çocuğun eğlenebileceği bir oyun parkı. Hollanda’da bir okulun yaptırdığı park. Çocukların bolca eğlendiği tırmanma oyunları oynadığı aynı zamanda 4 adım genişliğine sahip az yer kaplayan park.

 

2. En eğlenceli el emeği göz nuru hamak


Çevresi odunlarla dizayn edilmiş Japon yapımı olan bu parkın ortasında büyük bir hamak ve salıncak bulunuyor. Bu parkın özelliği ortada gördüğünüz parkın tamamı el işi. Fabrika çıkışı ürün yok.

 

3. Bu oyun alanı, çocuk oyun oynadıkça öğrenmesini sağlar


Washington, DC’de ki bu park birbiriyle mükemmel uyuma sahip spiral yapılardan oluşmuştur. Fibonacci dizisinden esinlenilmiş çok sayıda farklı spiral bulunur.

 

4. Bu parlak renkli oyun alanları, tüm çocuklar erişilebilir durumdadır

Virginia’da bulunan bu park, özellikle tekerlekli sandalye kullanan, zihinsel engelli veya yardımcı cihaz kullanan tüm çocukların akranlarıyla beraber vakit geçirmesini eğlenmesini sağlamak için tasarlandı. Standart kayar kapılar ve rampalar, kolay erişim için indirilmiş koruma çubukları ve tekerlekli sandalyeye uygun salıncaklar bulunur. Ayrıca bir atlı araba, bir pist ve bir labirent var!

 

5. Bu leziz park, tadını aldığınız meyvelerle oynama imkanı sağlıyor

Burası Stockholm’ün meyve parkı. Çocuklar burada muz kabuklarında kayabilir, çileğin çevresinde dönebilir ve kirazlarla doyasıya oynayabilir.

 

6. Yetişkinlerin de eğlenebileceği kadar büyük olan çok seviyeli oyun alanı

Burası aslında Amerika’da bir şehir müzesi. Aynı zamanda doyasıya eğlenebileceğiniz dev bir oyun parkı. 10 katlı tematik bir park. Ayrıca ortada gerçek iki uçak bulunuyor. Yeraltı mağaraları, orman spor salonu ve daha fazlası. Normal saatlerde çocuklara açık olsa da cuma cumartesi akşam dokuzdan sonra yetişkinler için açılıyor.

 

7. Paris’in muhteşem manzarasıyla tırmanma parkı

Çocukların hayal gücünü, Paris’te ki Belleville Park’ta kullanmaları teşvik edilir; korsan gemisinden sihirli bir kale gibi görünen soyut bir oyun evine tepeden tırnağa bakar.

 

8. Çocuklara tam kontrol hakkı veren oyun alanı


Çocuklar, New York’da kibu park da oyun alanlarını istedikleri gibi tasarlayabiliyor. Oyun alanı büyük mavi köpük bloklardan oluşuyor. Bu a çocuklara kendi kalelerini hayallerinde ki gibi tasarlama imkanı sağlıyor.

Yorumlar