Gezi Haberler Manşet

Türkiye’de ki En Güzel 10 Tatil Yeri

Bu yazımızda sizler için Türkiye’de ki en güzel 10 tatil yerini seçtik. Hazır tatil sezonu açılıyorken umarız seçtiğimiz mekanları beğenir ve hiç değilse birkaç tanesine bile olsa gitme fırsatı bulursunuz. Gitmişken de bizleri oralardan anarsınız. Hazır mısınız? Var mısınız gezmeye? Başlıyoruz.

1. İZMİR ÇEŞME SAHİLİ


Genellikle turistlerin ilgisini çeken Çeşme berrak ve masmavi sahiliyle meşhurdur. Bembeyaz ve tertemiz kumsalıyla da dikkatleri çeker. Ne kadar derine giderseniz gidin denizin temizliği ve berraklığı değişmemekte ayrıca da derinliği sabit kalmaktadır.

 

2. DATÇA KOYLARI


Sakin sessiz temiz plajları ve deniziyle Datça tam bir huzur bulma mekanıdır. Fakat yolu sizi biraz zorlayacak kadar virajlı ve engebelidir. Sımsıcak yaz günlerini ferah bir şekilde geçirebileceğiniz bir mekan.

 

3. KOCAELİ/GEBZE/ TAVŞANLI KÖYÜ/ BALLI KAYALAR


Belki adını bile duymadığınız tam bir tabiat harikasıdır. Trekking severlerin en sevdiği sık sık uğradığı bu yerde şelaleler de bulunmaktadır. Yer yer yükselen nehriyle ve ağaçlarıyla ruhunuz dinlenecek. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından yarım saat uzaklıkta bulunmaktadır.

 

4. AYVALIK SARIMSAKLI


Serin bir denizi olan Ayvalık tarihi evleri ve kumsalıyla meşhurdur. Tertemiz havası ve deniziyle gidenlerin unutamadıkları yerlerden birisidir.

 

5. KAPADOKYA


Deniz tatilini sevmeyenler için Kapadokya enfes manzarasıyla sizleri bekliyor olacaktır.  Özellikle güneşin batışını uçarak izleyeceğiniz balon turu sevdikleriniz için unutulmaz anlardan biri olarak yad edilecektir.

 

6. FETHİYE ÖLÜ DENİZ


Yamaç paraşütü deneyiminizi belki de ilk defa yapacağınız mükemmel bir manzara.

 

7. ANTALYA KAŞ

Denizinin haricinde Caretta Carettaları görebileceğiniz mükemmel bir manzaraya sahiptir. Kanoculuk deneyiminiz de olacak.

8. ŞİLE SAHİLİ


İstanbul’da tatilini geçirecekler için kaçınılmaz fırsat Şile’dir. Sahilde sevdiklerinizle eğlenirken köylerini de gezmeyi ihmal etmeyin!

 

9. MUĞLA AKYAKA


Belki de ilk kite surf deneyiminiz burada olacaktır. Süper eğlenceli bir tatil sizi bekliyor.

 

10. AYDER YAYLASI RİZE


Sahil ve denizi pek sevmeyenlerin bin bir çeşit yeşilin buluştuğu huzur bulacakları bir mekan.

Yorumlar