Gezi Haberler Manşet

Türkiye’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer

Güzellikler ile dolu yurdumuzda, sizlerde bir gezintiye çıkmak istemekte iseniz, yazılarımız sizler için faydalı olabilir. Bu yazımızda sizlere, Türkiye’de Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yeri derledik. Umarız sizlere, yardımcı olabiliriz.

1. Uludağ; Sizde karlı bir havada kayak yapma hissini, Türkiye’nin en güzel kayak merkezlerinin bulunmakta olduğu bir yerde yapmakta iseniz, mutlaka sizde Uludağ’ı ziyarete gitmelisiniz.

2. Peri Bacaları; Doğal bir oluşum olan Peri Bacalarını daha önce gidip, gezip görmediyseniz, sizlere kesinlikle önerebiliriz.

3. Pamukkale Traventerleri; Sizlerde eşsiz ve esrarengiz bir oluşum olan Pamukkale Travertenlerini, gezip eşsiz manzaraya tanıklık etmediyseniz, mutlaka gidip görmelisiniz.

4. Çanakkale Şehitlikleri; Ülkemiz ve yurdumuz için, manevi açıdan çok büyük değerlere ev sahipliği yapan Çanakkale Şehitliklerini gezip ziyaret etmediyseniz, sizlere mutlaka gidip gezmenizi öneririz.

5. Köyceğiz; Türkülere konu olan ve doğa ve tarihi bünyesinde muazzam bir şekilde kombine edip kapsayan Köyceğiz, kahvaltısı ile ünlüdür. Sizlerde Köyceğiz’i mutlaka gezip görmelisiniz.

6. Şirince; Ege’de yer alan ve Rum kökenli bir köy olan esrarengiz bir köy olan Şirince, mutlaka gezip görülmesi gereken yerler listemizde, 6. Sırada yer alıyor.

7. Cumalikızık; Bursa’ya 2 kilometre uzaklıkta bulunan ve doğa ile iç içe bulunan ve ülkemizin güzelliğini farklı bir şekilde yansıtan Cumalikızık’ı ziyarete gitmediyseniz, mutlaka ziyarete gitmenizi öneririz.

8. Oylat Kaplıcaları; Sıcak kaplıcaları ve doğa bütününü benimsemiş ve doğal bir kaynağa sahip olan Oylat, tatil merkezi haline gelmiştir. Sizlerde doğa ile iç içe bulunan Oylat’ı ziyaret edebilirsiniz.

9. Seyitgazi Türbesi; Nam-ı değer battal gazinin bir zamanlar bulunduğu ve adını seyit battal gaziden alan Seyitgazi türbesine ve Seyitgazi’de bulunan kaleleri ziyarete gitmediyseniz, gitmenizi mutlaka öneririz.

10. Fethiye; Ölüdeniz kavramı ile ünlü olan ve gerçekten de denizin bu şekilde nadir bulunduğu yerlerden olan Fethiye, tatil ve eğlence açısından kaçınılmaz bir yerdir. Bu yüzden mutlaka görülmesi gereken yerler listemizde, Fethiye’ye de, yer ayırdık.

Yorumlar