Haberler Manşet Mizah

Türkiye’de Yer Alan 6 Absürt Dernek

Türk halkı diğer ülkelerde yaşayan insanlara nazaran çoğu alanda daha ilginç ve farklı özelliklere sahip bir millettir. Genel olarak haberlerde de bu değişikliklerimiz ile anılır, tanınırız insanlar tarafından. Asla da vazgeçmeyiz huyumuzdan.

Bu bahsettiğimiz ilginçlikler aklınıza gelebilecek ya da aklınızın ucundan bile geçmeyecek fikirler olabilirler. Türk halkının düşüncelerine hayranız doğrusu… O zaman şimdi absürtçe düşünen bu ağabeylerimizin dillerinden açtıkları derneklere bir göz atalım.

1. Aktif Sünnetçiler Derneği

Sünnet elbette ki her Türk insanı tarafından bilinen, erkeklerin sağlığı açısından belli bir yaştan sonra uygulanan tedavi hatta telli duvaklı merasimleri yapılan bir eğlenti haline gelmiştir geçmişten günümüze toplum içinde. Bu açıdan baktığımızda olayda herhangi bir değişiklik ya da saçmalık görmüyoruz tabii ki. Fakat başta okurken mükemmel derneğimizin ismini görmüşsünüzdür. Aktif Sünnetçiler Derneği!

Bu derneğin içinde neler oluyor gerçekten? Ağabeyler toplanıp neler konuşuyorlar içeride, merak içinde cevabını bekliyoruz.

2. Angora Tavşan Sever Şoförler Derneği

Bir diğer ilgin derneğimizde hayvanlar üzerinden gelsin. Her hayvanın sevgisi farklı olmalıdır insan içinde. Kimisi göstererek kimisi gizli saklı sever sevdiğini. Evde tavşan beslersin çok normal, peki şoför olup tavşan severler adına kurduğunuz bu dernekte ne yapıyorsunuz cidden? Tavşanları filan dövüştürmüyorsunuzdur umarım…

3. Gerçeği Arayış Derneği

Bu derneği kurmakta o kadar haklısınız ki. İsminizi ve varlığınızı şuan duyuyoruz ama hemen grubunuza üye olmak istiyoruz. Bir de şey soracaktık, içeri girerken hayallerimizi bir kenara bırakıyor muyuz abi?

4. Taklacı Güvercin Severler Derneği

Evinin çatısında güvercin besleyip onlara bakan hatta para kazanan insanları çok gördük ama onlar için dernek açanı da ilk defa görüyoruz. Neyse ki diğer değişikliklerin aksine daha düzgün bir dernek ismi gibi görünüyor.

5. Adana Relilzinedarak Derneği

Adana denildiğinde herkesin aklına oradaki insanların haberlere çıkacak kadar çeşitli, çılgın davranışları gelir abartısız. Fakat biliyoruz ki siz bu derneğin ismini okuduğunuzda Adanalıların çılgınlığına değil de ortada bulunan uzun kelimenin değişikliğine takılacaksınız. Siz fazla kendinizi yormadan biz açıklayalım. Düz değil de tersten okumaya çalıştığınız takdirde olay çözülüyor aslında. Adanadaki Karadenizliler Derneği…

6. Kıtlama Şekerle Çay İçmeyi Sevenler Derneği

Şayet çayı şekersiz içiyorsanız bu derneğe girmeniz yasaktır arkadaşlar. Çayı seveni, çayla fotoğraf atanı, çaya şiir, hikaye yazanı gördükte derneğini kurana da ilk defa rastlıyoruz. Bakalım daha ne absürtlükler çıkacak milletimizde.

Ne de çok seviyoruz milletçe bu kadar değişik olmayı…

Yorumlar