Gezi Haberler Manşet

Türkiye’nin Maldivlerini Biliyor Musunuz?

Bugün size bilinmeyen saklı kalan Türkiye’nin Maldivlerini tanıtacağız?

Burdur deyince çoğu kişi yerini dahi bilmez sizde onlardan birisi olabilirsiniz büyük ihtimalle! Şimdi size Burdur ilinin Salda kasabasındaki muhteşem gölü tanıtacağız.

Yaklaşık 185 metre derinliği olan 6.800 metre enine sahip, 9 bin 86 metre uzunluğunda tektonik bir çukura sahip ve kapalı havzada bulunan Salda Gölü yerli yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.Fazla ünlü olmadan gitseniz çok iyi olur.

 

Çevresinde tam 61 familya bulunan ve 301 sucul, karasal bitki türü belirlenen göl, beyaz kumsalı, turkuaz rengi ile  maldivleri andırıyor.

 

Çevresinde bisiklet turları düzenlenebiliyor. Kuş gözlemleniyor. Yüzülebiliyor ve dalış gerçekleştiriliyor. Fotoğraf tutkunları da müdavimleri arasında Salda gölünün.

 

Salda gölü dünyanın en derin 2. gölü olarak biliniyor ve ayrıca dünyanın en berrak göllerinden bir tanesi. Göl Burdur’un Yeşilova ilçesine 3 kilometre uzaklıkta. Gölün berraklığını çok uzaktan fark ederek hayran kalacaksınız.

 

Gölün etrafındaki beyaz rengin kaynağı ise Mars üzerinde bulunan magnezyum yüklü taşların gölün etrafına serpilmiş olması ve gölün turkuaz renge sahip olması olarak belirtilmiş.

 

Gerçekten muazzam bir güzellik. Ve çok gizli bir güzellik.

 

Berraklığı gösteren çok güzel bir kare.

 

Gerçekten insan hayran kalıyor. Ayrıca Salda kasabasında kış turizmi içinde kayak merkezi açılmış durumda. Ayrıca size gölün güzelliğini gösteren linklerle yazımızı sonlandırıyoruz.

 

 

Yorumlar

Elvis

Delirmek bazen gerçekliğe verilebilecek en uygun tepkidir.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayınız