Haberler Manşet Merak

Yalan Söylemenizi Gerektirecek 9 Durum

1. Askerlik- ceza almamak için

Nöbette olan bir askerin nöbette iken uyuduğunu varsayarsak, o askerin ceza almaması için rastgele aklından buna daha önce içeceğine atılan bir ilaç sebep olduğu yalanının kanısına bir şekilde varılabilir…

​​​​​​​2. Bakkalda- bedava için

Alınan bir gıdayı yiyip bitirdikten sonra, ben bunu beğenmedim bahanesiyle kabuğunun içini başka şeylerle doldurup yalandan verirsek bakkalın dünyadan haberi olmaz..

3. Tatil- çapkınlık ve ilişki için

Yaz vakti tatil yerlerinde kan damarları akışının en üst seviyeye çıktığı vakit, ülkelerinden yeni gelen güzel turistlere bir manken veya bir aktör olduğunu yalandan söyleyen biri, elbette turistlerin sevgi muhabbet aşk ve ilgisini üzerine çekecektir, bundan da eminim..

4. Parkta- kaydırak için

Çocuğunu parka götürüp de örnek olarak salıncakta hiç yer olmaması sorununu “eğer salıncaktan inmez isen seni doğduğuna pişman ve perişan ederim” diye yalan söylemek her ne kadar tuhaf gelse bile, son çare olarak bu yapılabilir..

5. Ev- tartışmamak için

Eve geç gelen bir koca, eşinin kendisine kızmaması için eşine yalandan ‘biraz rahatsız idim’ demesi üzerine, aradaki tartışma geçici de olsa durdurulabilir..

6. Öğrenci evi- maç için

Öğrenciler yalandan çalışır görünerek ebeveynlerini kandırıp evde maç izleyebilirler..

7. Denizaltı- sabotaj için

Denizaltında eylem amaçlı sabotaj yapmak için denizaltıya giren bir terörist, denizaltına yalandan bir gariban olduğunu söyleyerek girebilir..

8. Tarla- çalışmamak için

Kahrolası lanet tarlada çalışmaktan eritip biten birisi çalışmamak için yalandan deli hasta veya intihar rolü yaparak tarladan geçici de olsa kurtulmak mümkün seviyededir…

9. Havuz- hava atmak için

Havuza girenlere kendini beğendirip sevdirmek için, atlama tahtasıyla havuza yukarıdan aşağıya onlarca taklalar atarak yalandan bir şeyler yapılabilir…

Yorumlar