Manşet Nostalji

70 li yılların magazin haberleri

1970 li yıllar Türk sinema tarihinde Türkan Şoray’ın gözleri ve kanunları, Filiz Akın’ın saçları Kemal Sunal’ın esprileriyle dolu magazin gündeminden kesitler…

Orhan Gencebay ile Barış Manço İlk Kez Bir Araya Gelirler


Türk Müziğin efsanevi iki ismi Barış Manço ile Orhan Gencebay ilk kez yazı işleri ofisinde bir araya gelerek tanışma gerçekleştirdi. Manço’nun bu tanışma ardından verdiği röportaj ise şöyle “Ben Orhan Gencebay’ı eskiden beri takdir ederim. Düşüncelerimiz, yapmak istediklerimiz, müzik anlayışımız aynı. Hatta yetişme şeklimiz bile benziyor. 

 

Fatma Girik ile Menduh Ün ilk kez bir fotoğraf karesinde


Çekimleri yapılan Murada Ereceğiz adlı filmin yöneten Ün ile Başrol oyuncusu Girik’in ilk kez tanıştıkları film setinde aynı karede. Fatma Girik ile Menduh Ün arasındaki aşk burada başlıyor.

 

Cüneyt Arık Oğlum Olursa İçkiye Tövbe Edeceğim


Londra’da eşinin hamile olduğunu müjdeledi. Cüneyt Arkın bir ameliyat için İngiltere’ye gitti. Eşinin hamile olduğu müjdesini veren Arkın erkek çocuğum olursa içkiye tövbe edeceğim dedi.

 

Erol Taş’tan Çay Servisi


Yeşilçam’ın ünlü isimlerinden Erol Taş yeni Kahvehane açtı. Ses Dergisinde yayımlanan haberde Tren garı karşısında bulunan kahvehanesinde boş zamanlarında çay servisi yapıyor. Taş yaptığı açıklamada “Yeşilçam’a fazla güven olmaz. İnsan bir gün işsiz güçsüz kalabilir. Görüyorsunuz yıllarca bu işe emek vermiş bir sürü arkadaş işsiz şu sıralar… Ama ben kahveme geliyorum işimin başına geçiyorum. Allah’a şükür geçinip gidiyorum.”

 

Kemal Sunal’ın Oğlu Oldu


Kemal Sunal ilk babalık heyecanını yaşadı. Ünlü sanatçı kemal Sunal ile Gül Sunal çiftinin bir oğlu dünyaya geldi. Sunal çiftinin oğullarının isminin Ali mi Şaban mı olacağı kesinleşmedi kemal Sunal’ın Şaban oğlu Şaban’dan esinlenerek çocuğun isminin şaban olmasını isterken Gül Sunal ise isminin Ali olmasını istiyor.

 

Amerika’ya Giden Ayhan Işık Gaintin El İzlerini Bıraktığı Yerdeyim


Amerika’ya bir derginin davetlisi olarak katılan Ayhan Işık Hollywood’da ki izlenimlerini ses dergisinde paylaştı. “Hollywood’a gelen herkesin mutlaka ziyaret ettiği Hollywood bulvarındayım? İşte bu resimde Elizabeth Taylor ve Rock Hudson’ın 1956 tarihli “Giant” filmi için el izlerini bıraktıkları yerdeyim?”

 

Tarık Akan Artist yarışmasında birinci


1970 yılında yapılan ses sinema yarışmasında birincilik kazanan Tarık Akan artist oldu.  Sinema artistleri yarışmasına katılarak birincilik elde eden başarılı tiyatronun usta ismi birincilik kazandı.

 

Rüştü Asyalı “keloğlan” hikayesini anlattı.


Keloğlan tiplemesiyle sinema tarihinde önemli bir yer edinen başarılı oyuncu Rüştü Asyalı keloğlan hikayesini anlattı TRT ‘de katıldığı bir programa katılan Asyalı, Metin Erksan’dan aldığı bir teklif üzerine bu rolü aldığını anlattı. Keloğlan rolü için Mustafa Kafalının tıraş yaptığını anlatan Asyalı, tıraş sonrası ise peruğu kafasında takarak gezdiğini çıplak kafayla da aylarca gezmesinin zor olduğunu belirtiyor. Film boyunca da saçla dolaşacağım.

Yorumlar