Manşet Nostalji

90’lı Yılların Tv Dizileri ve Çizgi Filimleri

Taş Devri

Taş devrinde Fred Çakmaktaş ve ailesi Moloztaş’ın ailesi komik ve eğlenceli hayatı anlatılırdı. Taştan tekerler vardı arabalarda ayaklarla çalıştırılırdı arabalar. Dinazorlar ve eşyalarla taş devrine götürürdü izleyenleri

Casper

Hayalet casper aslında korkulacak biri değildir. Kendini sevimli yapar ve arkadaş edinmek için uğraşırdı ama kendinden korkulunca üzülürdü. Casper sonunda kendini sevdirmesini de bilir.

Red Kit

Hızlı kovboy Red kit hızlı silah çekerdi gölgesinden bile. Birde onunla uğraşan Dalton kardeşler vardı nereye gitse karşısına çıkardı Redkit’in

Şirinler

Kötü karakterli Gargamel ile yanından ayrılmayan kedi Azman. Gargamelin peşinden koştuğu  sevimli mavi şirinler vardı Mantardan yapılmış evlerinde yaşarlardı. Gargamen ise şirinlerle uğraşırdı ama her defasında galip gelen iyi karakterli şirinler olurdu.

Tom ve Jery

Kedi kovalar fare kaçar. İşte Jerry ile Tomda böyle bir ikiliydi. Tom ne kadar kovalasa da tam yakalandığı anda Jeey kaçmasını bilirdi.

Taz-mania Canavarı

Hareketli şarkısı hafızalarda yer edinen çizgi filimde deli dolu bir canavar olan Taz maya canavarı en popüler çizgi filmleri arsında kalabildi.

Temel Reis

Ispanakta demir var deseler akıla Temel Reis gelirdi. Ispanak tüketen Temel Reis ile Safinaz birbiriyle zor geçinirdi Kabasakalı yenmek için ise tek şey yeterdi ıspanak yemek.

Çiçek taksi

En güzel taksici dizisi Çiçek taksi durağında ekmek parasında olan taksi durağı şoförleri ile yolcular asında geçen olaylar eğlenceye dönüşür.

Ayrılsak ta beraberiz

Aynı evde yaşamak zorunda kalan fakat boşanan çift çareyi ortaya paravan çekmekte bulurlar . zıt karakterli iki dünüründe olaya katılmasıyla dizi tam bir eğlenceye dönüşür.

İnce ince yasemince

Yasemin Yalçın’ın uzun yıllar devam ettiği komedi dizisinde her karakteri canlandırarak komik sahneleri ele alır.

Küçük İbo

90 lı yılların utulmaz dizilerinden olan Küçük ibo’da Emrah yengesini başkasıyla yakalar halen hafızalarda kalan o sahnedeki Emrah’ın bakışlarıdır.

Kaygısızlar

Üç kadın 40 çocuk sahibi kaygısız her hafta kahkahaya boğdu.

 

Yılan Hikayesi

Köyünden kaçıp gelen polis Memoli ile Zeyno’nun hikayesi  reyting rekorları kırdı. Polisiye diziler arasında en iyiler arasında olan dizide memoli’nin jöleli kafası hafızalara kazındı.

Bir demet tiyatro

Tiyatro sahnesinden milyonlara uzanan hikaye tam bir baş yapıt oldu. Çıtır ailesinin Mükremini ve feriştahı seyirci tarafından unutulmadı.

Mahallenin muhtarları

Çayı temel  ve muhtarın kızı Fadime’nin bir mahallede geçen hikayesi bir türlü gözüne giremeyen  Temel’in hali unutulmayacak diziler arasında.

İkinci Bahar

Türkan Şoray ile Şener Şen’in oynadığı dizi 90 yılların efsaneleri arasında Ali Haydar ile Hanımın büyük aşkı ikinci bahar reyting rekorları kırdı.

Süper Baba

Altuğ’un oynadığı efsane dizisinin jenerik müziği hafızalara kazındı. Eşinden ayrı bir babanın çocukları için verdiği yaşam mücadelesi.

Bizimkiler

En uzun soluklu diziler arasında yer alan bizimkiler apartmanı ailesi. izleyenler sevim, Cafer, “benim adım cemil diyerek camdan soktan geçene laf atan “Cemil’i unutmayacak.

Yorumlar