Galeri Manşet Nostalji

Her Biri “hmm…” Dedirten Tarihi Fotoğraflar

Tarih çok garip bir şey kardeşler… Her ülke, kendine has bir tarih anlatıyor. Ne hikmettir ki her ülke anlattığı tarihlerde başarılı, kahraman ve en birinci. Hiç bir ülke, tarihsel süreçte ki yenilgilerine, komik anlarına ya da garip gelebilecek anlarına pek fazla değinmiyor.

Bizler, siz hunili dostlar için ülke tarihlerinden bağımsız olarak bazı fotoğraflar derledik. Tarihsel süreçte en çok dikkat çeken, garip ya da çok özel anları barındıran bazı fotoğraflar. Umarız beğenirsiniz. Ya da dur, ummayalım biz siz direk beğenin; paylaşın. O kadar özel fotoğraf derledik size, biraz saygı, azıcık saygı lütfen.

1) (Tarih: 1895) Abraham Lincoln abimizin, döneme göre oldukça dikkat çeken kocaman tekerli cenazesine özel araba.

2) Fidel Castro kime saygı duyacağını bilirdi. Lincoln Anıtı’na karşı bakarken ve çelenk bırakırken.

3) (Tarih: 1982) Bir kadın asker… Fakat bir Avrupa ülkesinden değil, Lübnan’dan bir kare.

4) (Tarih: 1909) Herkesin dedesi hikâyeler anlatır. Ama herkesin dedesi Tolstoy değildir ve böyle bir bank üzerinde hikaye anlatmaz. Özeniyor insan…

5) Reis izin gününde dinlenirken. 🙂 – Che Guevara –

6) (Tarih: 1880) Çocuklar, küçükler… Ama bildiğin kahvede ki işçi Mehmet abimle aynılar. Vay arkadaş…

7) İnsanoğlu bu, hangi sınırı yıllarca yıkılmaz duvarlarla kapatabilmiş ki? Berlin Duvarı’da çok dayanmadı ve yıkılma anları efsane anların oluşmasına neden oldu.

8) Köpek ya da insan… Televizyon dünyasında hiç birinin farkı yoktur. Reyting yapıyorsa, izleniyorsa; gerisi teferruattır. En iyi şekilde hazırlanması gerekir. Tıpkı traş edilen bu köpek kardeş gibi.

9) (Tarih: 1942) Alman askerleri çok ciddi ama çocuklar daha ciddi…

Yorumlar